Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

tel. 604  842 337

tel. 697 675 755

e-mail: janusz@dobrekleje.pl

 

Artykuły
Święta 2018

Wszystkim naszym klientom życzymy radosnych świąt

Bożego Narodzenia

i Szczęśliwego Nowego Roku

 

jednocześnie informujemy, że ostatnie zamówienia będziemy realizować w piątek 21.12.2018 r. natomiast złożone po tej dacie dopiero 02.01.2019 r.

Kampania przed wyborami samorządowymi 2018 r.

Rozpoczęła się kampania przed wyborami samorządowymi 2018 r. To gorący czas dla firm reklamowych. Zamówienia na banery poszczególnych kandydatów wypełniają arkusze zleceń. Do banerów potrzebne są oczka, które bez problemu można kupić w naszym sklepie. Najpopularniejsze rozmiary takie jak 10 mm i 12 mm, a także wprowadzone ostatnio do oferty oczka 16 mm. Z relacji naszych klientów wiemy, że sposób cynkowania zapewnia nierdzewność na bardzo długi czas. Posiadamy również akcesoria do zakuwania: wycinaki, zakuwaki, wałki i kleje do banerów. Zapraszam do zakupów: oczka i akcesoria do banerów i plandek.

MAFIX Alkafen - profesjonalny klej do PCV 200 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 18,00 zł 18.00
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

MAFIX Alkafen - profesjonalny klej do PCV firmy Matadorfix

Krótka charakterystyka:
Profesjonalny szybkoschnący klej konstrukcyjny do profili PCV (spawanie na zimno). Stosowany przy produkcji okien, do klejenia profili dodatkowych jak odwodnienie, komponentów żaluzji itp., w reklamie do klejenia liter i płyt piankowych. Posiada bardzo dobrą stabilność cieplną i odporność na UV.

Właściwości:

Podstawaklej dyfuzyjny, polichlorek winylu w rozpuszczalniku
Kolor warstwy po utwardzeniuALKAFEN, NV, HV, przezroczysty, matowy ALKAFEN biały
LepkośćStożek-płyta; +25°C, 30s
ALKAFEN NV
ALKAFEN
około
około
2200 mPa.s
3100 mPa.s
Stożek-płyta; +25°C, 60s
ALKAFEN NV
ALKAFEN
około (thix.)
około (thix.)
4000 mPa.s
4000 mPa.s
Masa właściwaEN 542 przy +20°C0,99 g/cm3
Czas otwarciaprzy 20°C, 50% wilgotności względnej powietrza
Nanoszona ilość 150 µm - szkłook. 60 sek.
Twardość funkcyjna przy klejeniu bez pasków klejuokoło 2 do 4 min
Czas całkowitego utwardzenia przy 20°C,
50% wilgotności względnej powietrza
około 24 h (~90%)
(odparowanie resztek rozpuszczalnika może trwać do 8 tygodni)
Minimalna temperatura stosowaniaod 5°C
Punkt zapłonu- 19°C
Temperatura samozapłonu+465°C

Instrukcja stosowania:
Powierzchnię należy oczyścić z tłuszczu i kurzu. Klej nanosić jednostronnie w takiej ilości, aby po połączeniu materiału nie wyciekał. Materiały po naniesieniu kleju połączyć w ciągu maks. 60 sekund, połączenie unieruchomić. Połączenie osiąga wytrzymałość funkcyjną po 2-4 minutach, pełne utwardzenie po 24 godzinach. Wyciekły klej należy usunąć nożem. Nośność połączenia klejonego uzyskiwana jest po 16 godzinach, pełne utwardzenie zależy od temperatury i wilgotności otoczenia i może trwać nawet do 8 tygodni. Nanoszona ilość kleju powinna być taka, by z klejonego połączenia nie wyciekał żaden klej. Po sklejeniu dodatkowych profili nie należy ich wystawiać na oddziaływanie wysokich temperatur (powyżej +25°C) lub promieni słonecznych przez okres 1 tygodnia – w ten sposób można zapobiec powstawaniu pęcherzy w warstwie akrylowej.
Magazynowanie:
Przechowywać w oryginalnych opakowaniach w temperaturze od +15 do +25°C, poza zasięgiem promieni słonecznych. W zamkniętym oryginalnym opakowaniu można magazynować przez 12 miesięcy. Podczas okresu magazynowania zwiększa się lepkość kleju.

Pakowanie:
200 ml tuba aluminiowa

Ostrzeżenie:
Producent gwarantuje odpowiednią jakość produktu w przypadku przestrzegania wymienionych procedur stosowania i prawidłowego magazynowania. Jeżeli produkt ma być stosowany w innym celu, niż opisany, należy sprawdzić jego stosowanie bezpośrednio w miejscu i warunkach, w których klejenie będzie wykonywane. W przypadku produktów stosowanych w taki sposób producent nie może udzielić gwarancji na jakość połączenia.

Nanoszona ilość przy paskach kleju:20 mm szeroka powierzchnia klejonaokoło 8g / na metr
40 mm szeroka powierzchnia klejonaokoło 16g / na metr

Czas otwarcia oraz pełne utwardzenie połączenia można dokładnie określić tylko za pomocą prób, ponieważ bardzo silnie wpływa na nie rodzaj materiału, temperatura, naniesiona ilość, wilgotność powietrza i materiału, grubość warstwy kleju, nacisk i inne czynniki.

 

klej do PCV PVC

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl