Darmowa dostawa
darmowa dostawa już od 499 zł
Darmowa dostawa (Przesyłka kurierska za pobraniem) już od 499,00 zł.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kontakt:

tel. 604  842 337

tel. 697 675 755

e-mail: janusz@dobrekleje.pl

 

Artykuły
Czym skleić folię do oczek wodnych?

Dziura w basenie. Dziura w pontonie. Dziura w oczku wodnym. Co robić? Najlepiej skleić! Wpisujemy w popularną wyszukiwarkę "klej do oczek wodnych" i już na pierwszej stronie pokazują się wyniki prowadzące do naszego kleju do oczek wodnych Mafix Plast VP5318

Czy możemy uznać sprawę za załatwioną? Niekoniecznie.

Czym skleić folię do oczek wodnych?

Dziura w basenie. Dziura w pontonie. Dziura w oczku wodnym. Co robić? Wpisujemy w popularną wyszukiwarkę "klej do oczek wodnych" i już na pierwszej stronie pokazują się wyniki prowadzące do naszego kleju do oczek wodnych Mafix Plast VP5318

Czy możemy uznać sprawę za załatwioną? Niekoniecznie. Kładziemy warstwę kleju, nakładamy łatę i po kilku godzinach zdejmujemy ją bez wysiłku, i z równą łatwością zdejmujemy warstwę kleju, który nie trzyma się w ogóle naszej folii nie wspominając o sklejeniu czegokolwiek. Pojawia się pytanie: dlaczego klej do oczek wodnych nie klei folii do oczek wodnych? Odpowiedź bywa dość banalna: folia do oczek wodnych może być wykonana z zupełnie różnych chemicznie materiałów. Najbardziej rozpowszechnionym i sprawdzonym materiałem jest polichlorek winylu w skrócie PVC lub PCW (niepoprawnie ale popularnie PCV). Stosowany jest w produkcji folii do oczek wodnych, plandek, basenów, pontonów ze względu na duże możliwości obróbki. Firmy zajmujące się profesjonalnie budową oczek wodnych czy też basenów stosują tę folię, ponieważ jest łatwo zgrzewalna, przez co łatwo połączyć pasy folii w duże bryty. Także producenci plandek samochodowych stosują folię PVC. I do takich właśnie folii jest przeznaczony sprzedawany przez nas klej Mafix Plast VP 5318. Do takich i tylko takich.

Dlaczego to zastrzeżenie? Ponieważ na rynku pojawiły się folie do oczek wodnych i plandeki wykonane z polipropylenu (PP) pokrytego polietylenem (PE) lub z samego polietylenu (PE). Folie te i plandeki mają jedną podstawową zaletę - są dużo tańsze niż te z PVC. Niestety wielu z kupujących nie zdaje sobie sprawy z tego, że kupuje produkt finalny, trudno obrabialny. Wielu naszych klientów było rozczarowanych faktem, że nasz klej nie klei zakupionej przez nich folii czy plandeki. Jest gorzej: w ogóle trudno znaleźć klej, który sklei polietylen. 

Jak więc uniknąć zakupu niepotrzebnego kleju? Najłatwiej po prostu czytać opisy przed zakupem lub spytać sprzedawcy. Na ogół folie PVC są opisywane, ponieważ są droższe - ich cena na ogół nie schodzi poniżej 10 zł za 1 m. Jeżeli już mamy taką folię a nie mamy możliwości kontaktu ze sprzedawcą czy też producentem, trzeba zobaczyć, czy folia nie jest np. zgrzewana na zakładkę, każdy zgrzew podnosi nam prawdopodobieństwo, że folia jest z PVC. Można też porównać ją wzrokowo z plandeką na naczepie lub dużym samochodzie ciężarowym.

Jeżeli okazało się jednak, że kupiłeś folię polietylenową. Czy nic nie da się zrobić? Pracujemy nad tym i już wkrótce będziemy mieć pewną propozycję. O czym w następnym wpisie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl